41. SABOR POLjOPRIVREDNIH REKORDERA


Tradicionalni, 41 sabor poljoprivrednih rekordera Srema, održan je u Sremskoj Mitrovici, 27.februara 2015. godine. Govoreći o agrarnoj politici, Sabor je otvorila i uručila nagrade najzasluženijim robnim proizvođačima Dr Snažana Bogosavljević – Bošković, ministarka poljoprivrede i zaštite životne sredine.

Od 245 takmičara, 192 se nadmetalo u ratarskoj proizvodlji, a 53 u stočarstvu. Nagrade su dodeljene u zlatnicima, velikim i malim srebrnjacima i diplomama.

41. SABOR POLjOPRIVREDNIH REKORDERA

Organizacija Sabora je uspešno sprovedena od strane Privredne komore Srema, uz pomoć sponzora i donatora.

 

Rekorderi na površinama do tri hektara su:

PŠENICA

  1. Nikola Manojlović, Dobrinci 10.836
  2. Marko Radulović, Ruma 10.670
  3. Rade Radulović, Ruma 10.280

KUKURUZ

  1. Ivan Fijala, N. Slankamen 14.596
  2. Ranko Malešević, Čalma 14.135
  3. Slobodan Vukelić, Voganj 13.910

ŠEĆERNA REPA

  1. Milenko Vuletić, Laćarak 70.137
  2. Darko Konjević, Laćarak 63.597
  3. Nikola Adnađević, Kraljevci 41.469

SUNCOKRET

  1. Aleksandar Ličanin, Belegiš 4.933
  2. Nikola Mišković, Voganj 4.570
  3. Marinko Dragojlović, Kraljevci 4.225

SOJA

  1. Jovan Vojnović, Buđanovci 5.430
  2. Dimitrije Savanović, Voganj 5.160
  3. Stole Delić, Voganj 5.145

 

Rekorederi na površinama preko tri hektara su:

PŠENICA

  1. Nikola Krička, Čalma 10.480
  2. Ilija Bogojević, Irig 9.200
  3. Slavko Maletić, Voganj 8.750

KUKURUZ

  1. Goran Ljuštinić, Buđanovci 14.763
  2. Radiša Obradov, Buđanovci 14.486
  3. Ivan Vukadinović, Kuzmin 13.727

ŠEĆERNA REPA

  1. Goran Jokić, Kraljevci 69.610
  2. Darko Danilović, Kuzmin 68.734
  3. Đorđe Mihajlović, Kraljevci 66.486

SUNCOKRET

  1. Radoslav Ješić D. Petrovci 5.500
  2. Srđan Kovačević, Golubinci 4.750
  3. Duško Alčaković, Putinci 4.425

SOJA

  1. Miroslav Baburski, Buđanovci 5.625
  2. Radovan Vukašinović, Kraljevci 5.420
  3. Radoslav Tomić, Kraljevci 5.340

 

Rekorderi u proizvodnji paradajza:

  1. Tihomir Bojanić, Čalma 72.480
  2. Đorđe Tomić, Dobrinci 66.310
  3. Predrag Danilović, Erdevik 66.100

 

Rekorderi u proizvodnji lubenica:

  1. Gavra Mihajlović, Dobrinci 61.820
  2. Milan Vavan, D. Petrovci 56.896
  3. Radoslav Filipović, Kuzmin 50.870

 

Rekorderi u proizvodnji bresaka:

  1. Đorđe Bojević, Irig 25.000
  2. Dejan Jojić, Irig 24.400
  3. Miroslav Jojić, Irig 24.286

 

Rekorderi u proizvodnji tovnih svinja u 2014. godini:

  1. Draško Danilović, Kuzmin 275.000
  2. Milovan Ivanković, Zasavica I 256.980
  3. Sava Stojaković, Brestač 49.560

 

Rekorderi u proizvodnji junadi u 2014. godini:

  1. Jovan Makitanović, Kuzmin 71.500
  2. Vlada Tufegdžić, Salaš Noćajski 42.800
  3. Goran Čupić ,Salaš Noćajski 27.820

 

Rekorderi u proizvodnji mleka u 2014. godini:

  1. Nikola Aleksić, Novi Slankamen 446.284
  2. Marko Milosavljević, Novi Karlovci 434.024
  3. Dragan Bijelić, Gibarac 222.384

 

Najveći robni proizvođači:

Pšenica

Žikica Lazić, Golubinci 3.600.000

Kukuruz

Darko Danilović, Kuzmin  1.647.582

Šećerna repa

Darko Danilović, Kuzmin 5.017.582

Suncokret

Srđan Kovačević, Golubinci 123.500

Soja

Živan Danilović, Kuzmin 542.520